Elzab kasa samoobsługowa ONLINE

 • Producent: Elzab S.A.
 • Kopia elektroniczna: tak
 • Szerokość papieru: 57mm
 • Stawki VAT: 7
Dostępność: Dostępne
Dane techniczne
Kopia elektronicznatak
Mechanizm drukujący
Typ mechanizmutermiczny
Liczba znaków w wierszu40
Szerokość papieru57mm
Bazy danych
Stawki VAT7

Teraz to klient sklepu sam skanuje i płaci za swoje zakupy w sposób łatwy i przyjemny. Pomaga w tym intuicyjny interfejs, który pozwala klientowi na sprawną i szybką samoobsługę. Całość w pełni zintegrowana z programem kasowym PC-POS firmy Insoft. Nad płynnością całego procesu czuwa asystent sprzedaży, który kontroluje pracę kilku stanowisk jednocześnie.

 

 

W skład kasy samoobsługowej firmy ELZAB wchodzą:

 • 15 calowy monitor IIYAMA,
 • waga Saturn z modułem skanowania Magellan,
 • waga kontrolna,
 • drukarka fiskalna,
 • opcjonalnie: ręczny skaner kodów kreskowych.

W trakcie wdrożenia kasę należy wyposażyć w dowolny terminal płatniczy wspierany przez oprogramowanie INSOFT. 

Korzyści, jakie daje kasa samoobsługowa to, m.in.:

 • rozładowanie kolejek w sklepie,
 • szybkie zakupy – średnio do 20 produktów na koszyk,
 • optymalizacja czasu pracy personelu, możliwość rozlokowania pracowników sklepu do innych czynności - zwiększenie wydajności pracowników,
 • wzrost satysfakcji klienta poprzez samodzielne robienie zakupów od początku do końca,
 • poprawa wizerunku sieci handlowej.

 

Kasa samoobsługowa jest odpowiedzią na postępujący trend – trend związany z samoobsługą. Coraz więcej konsumentów chce korzystać z automatycznych rozwiązań samoobsługowych, które pozwalają uniknąć stania w kolejce oraz przyspieszają proces zakupów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Mastercard, 51% respondentów chętnie korzysta z kas samoobsługowych, w których to klient sam skanuje towary i płaci za zakupy.*

 

Samoobsługa rośnie w siłę

Obecnie możemy zauważyć rosnący trend samoobsługi. Dotyczy to zarówno usług świadczonych stacjonarnie, jak i przez internet. Pojawiają się samoobsługowe punkty odbioru, boty oraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Wszystko po to, by klient mógł sam się obsłużyć i dokonać zakupu w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie i miejscu.

Nie inaczej jest w sieciach handlowych – dostosowują się one do panującego trendu, wdrażając kasy samoobsługowe. Młodzi konsumenci to grupa, która szczególnie często korzysta z tego rozwiązania – 57% w wieku 18-29 lat oraz 55% w wieku 30-49 lat preferuje to rozwiązanie gdy chce dokonać zakupu.** Osoby w tym wieku chętnie korzystają także z szybkich metod płatności takich jak płatności zbliżeniowe (kartą lub telefonem). Takie rozwiązania pozwalają konsumentom na większą samodzielność w procesie zakupowym.

infografka kasy samoobsługowe

 

Kolejki do kas głównym problemem sieci handlowych

Kolejki do kas to coś, co najbardziej frustruje klientów podczas robienia zakupów. Aż 71% konsumentów jest niezadowolona z długich kolejek w sklepach, a 47% uważa je za najbardziej irytujący element zakupów, głównie ze względu na stratę cennego czasu. Konsumentów denerwują powolni i nieuprzejmi kasjerzy.* Te sklepy, które poradzą sobie z kolejkami, mogą dużo zyskać w oczach klientów. Jednym z rozwiązań może być kasa samoobsługowa.

infografika kolejki

Kasa samoobsługowa

Podczas korzystania z kasy samoobsługowej klient samodzielnie skanuje towary, przybliżając je do czytnika, postępując według komunikatów głosowych i instrukcji znajdujących się na wyświetlaczu. Prosty i intuicyjny interfejs ułatwia przejście przez cały proces od momentu zeskanowania produktu do zapłaty za zakupy. Po zeskanowaniu wszystkich towarów, klient uiszcza należność za zakupy w sposób bezgotówkowy, pakuje je i tym samym kończy transakcję. Prosto, szybko i wygodnie!

Dlaczego warto wybrać kasę samoobsługową ELZAB?

Na rynku istnieje kilkoro producentów kas samoobsługowych. Jedną z propozycji jest kasa samoobsługowa ELZAB z modułem płatności bezgotówkowej.

Cały system kasy jest  w pełni zintegrowany z programem kasowym PC-POS firmy Insoft. Istnieje również możliwość obsługi kasy w różnych językach. Kasa wyróżnia się unikalnym designem i możliwością regulacji rozmiaru urządzenia.

Kasa samoobsługowa ELZAB w pełnej konfiguracji składa się z urządzeń:

 • 15-calowy monitor IIYAMA – na nim wyświetlane są wszystkie informacje podczas odbywania transakcji;
 • wagoskaner – waga Saturn z modułem skanowania Magellan – umieszczony na górnej półce;
 • waga kontrolna – znajdującą się po prawej stronie dolnej półki (strefa odkładcza);
 • drukarka fiskalna – umieszczona pod monitorem;
 • opcjonalnie ręczny skaner kodów kreskowych – docelowo montowany z boku monitora.

 

W trakcie wdrożenia kasę należy wyposażyć w dowolny terminal płatniczy wspierany przez oprogramowanie INSOFT. 

 

kasa samoobsługowa

 

Konfiguracja kasy samoobsługowej ELZAB jest uniwersalna. To właściciel sklepu decyduje, jakie urządzenia peryferyjne będą wymagane. Przykładowo kasę samoobsługową ELZAB można zakupić z samym skanerem (bez wagi Saturn), dodatkowo, powierzchnię wagi kontrolnej można powiększyć bądź całkowicie z niej zrezygnować.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż waga kontrolna jest bardzo istotnym elementem kasy samoobsługowej. Dzięki zaszytej w kodzie kreskowym masie produktu, pozwala ona na wykrycie niezeskanowanego towaru (znajdującego się w strefie odkładczej) lub wykrycie towaru zabezpieczonego (alkohol, papierosy).

 

Kasa samoobsługowa – zastosowanie i zalety

Kasa samoobsługowa sprawdzi się w sklepach o mniejszej powierzchni z branży spożywczej, a także w drogeriach. Swoje zastosowanie znajdzie także w większych sklepach takich, jak np. hipermarkety. Rozładuje długie kolejki klientów i skróci czas zakupów. Wpłynie na pozytywny wizerunek sklepu w oczach klienta i zapewni satysfakcję płynącą z samodzielnie dokonywanych zakupów.

Dodatkowo pozwoli na lepszą optymalizację czasu personelu i usprawni wydajność pracowników – do obsługi kilku kas samoobsługowych wystarczy jeden asystent sprzedaży. Przyczyni się to także do redukcji kosztów i odciąży zespół obsługi klienta.

 

* Badanie „Czy Polacy są gotowi na sklepy bez kas?” Mastercard, 2017

 

**Dane z Cisco Customer Experience Raport for Retail Shopping Industry, Maj 2013

 

Podaj nr telefonu

Administratorem Twoich danych osobowych jest BAJT Stanisław Grzelak z siedzibą w Sokołów Podlaski. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną. Masz prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

POSNET Partner
Partner Novitus
Partner Elzab
Systemy POS dla gastronomii
CENTRUMKAS.pl - Kasy i urządzenia fiskalne
Zadzwoń!