Akcesoria do kas i drukarek fiskalnych – co warto kupić?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą objętą ustawowym obowiązkiem ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego, stoją przed koniecznością zakupu nie tylko samych urządzeń rejestrujących, ale także określonych akcesoriów do kas i drukarek fiskalnych. Co i kiedy jest potrzebne. Co warto kupić, a z czego lepiej zrezygnować?

Wyposażenie niezbędne

 

Akcesoria do kas i drukarek fiskalnych charakteryzują się dużym zróżnicowaniem. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań z jednej strony pozwala znaleźć optymalny osprzęt. Z drugiej jednak utrudnia wybór. To, na jakie produkty zdecyduje się przedsiębiorca, tak naprawdę zależy od specyfiki prowadzonej przez niego działalności. Co warto kupić?

1.  Rolki papieru do kasy i drukarki fiskalnej. To akcesoria z kategorii must have, i to niezależnie od rodzaju i charakteru prowadzonej działalności. Bez papieru termicznego drukowanie paragonów nie będzie bowiem możliwe.

 

Technologia wydruku termicznego to obecnie najczęściej spotykane rozwiązanie w przypadku kas i drukarek fiskalnych. Zapewnia ona szybkość i niezawodność działania. Jest również bezpieczna i łatwa w obsłudze. Montowane w urządzeniach rejestrujących mechanizmy drukujące najczęściej działają na zasadzie „wrzuć i pracuj”, co usprawnia proces wymiany papierowej rolki.

 

2.  Szuflada kasjerska. Chociaż liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce rośnie z roku na rok, wciąż wielu klientów posługuje się gotówką. Szuflada kasjerska nadal więc jest nieodłącznym elementem wyposażenia większości podmiotów prowadzących sprzedaż towarów i usług. Do jej kupna zmuszone są zwłaszcza te przedsiębiorstwa, gdzie obrót gotówką jest stały.

 

Profesjonalna szuflada kasjerska nie tylko zapewni bezproblemową łączność z kasą lub drukarką fiskalną, ale również przyspieszy obsługę klientów. Dzięki licznym przegródkom ułatwia bowiem organizację gotówki. Stanowi również element zwiększający bezpieczeństwo przechowywanych pieniędzy.

 

3.  Terminal płatniczy. Jak zostało wspomniane, Polacy coraz chętniej płacą za zakupy przy pomocy kart płatniczych i smartfonów. Niezależnie więc od rodzaju prowadzonej działalności warto zapewnić klientom możliwość wykonywania transakcji bezgotówkowych. Terminal płatniczy to zatem konieczność. Zwiększy on wygodę zakupów, a także bezpieczeństwo otrzymywanych środków.

Akcesoria dla działalności obwoźnej

 

Działalność obwoźna rządzi się swoimi prawami. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce wymaga nie tylko specjalnego sprzętu – mobilnych kas fiskalnych, ale również określonych akcesoriów. Jakie rozwiązania są szczególnie przydatne? Przede wszystkim ładowarka samochodowa. Pozwoli ona naładować akumulator w kasie fiskalnej, co zapewni ciągłość działania sprzętu.

Brak możliwości wystawienia paragonu może nie tylko zniechęcić klientów do zakupu, ale również być źródłem nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Ładowarka samochodowa pozwoli tego uniknąć. Dobrym rozwiązaniem jest również posiadanie przy sobie zapasowego akumulatora.

W terenie nieoceniony okaże się również pokrowiec. Kasa mobilna bywa bowiem narażona na zabrudzenia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Etui sprawi, że sprzęt będzie odpowiednio zabezpieczony przed brudem, kurzem czy też konsekwencjami upadku z wysokości. Pokrowiec zapewni również ochronę urządzenia w trakcie transportu.

Trudne warunki? To nie problem

 

Bywa, że stacjonarne kasy i drukarki fiskalne znajdują się w miejscach narażonych na zabrudzenia lub uszkodzenia. Żeby zabezpieczyć je przed szkodliwym wpływem trudnych warunków, warto kupić silikonową osłonę. Nie tylko ochroni ona sprzęt przed zanieczyszczeniami, ale również zapewni jego dłuższą żywotność.

Akcesoria do kas i drukarek fiskalnych to użyteczne gadżety, które usprawniają pracę urządzeń lub zabezpieczają je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Nie są więc wymysłem rynku, a rzeczywiście się przydają. Żeby je odpowiednio dobrać, wystarczy przeanalizować potrzeby prowadzonego biznesu.

POSNET Partner
Partner Novitus
Partner Elzab
Systemy POS dla gastronomii
CENTRUMKAS.pl - Kasy i urządzenia fiskalne
Zadzwoń!