wFirma

Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony:

System wFirma i drukarki fiskalne – jak skonfigurować sprzęt?

WFirma to wygodny system przeznaczony do samodzielnego księgowania, prowadzenia kadr i fakturowania online. Pozwala on zarządzać biznesem z dowolnego miejsca na Ziemi i o każdej porze. Jedyne, czego potrzeba, to dostęp do internetu. Dodatkowo system jest kompatybilny z drukarkami fiskalnymi, w tym z nowoczesnymi modelami online. Jak przebiega proces integracji między nimi?

Warunki, które należy spełnić, by móc drukować paragony w systemie wFirma – kompatybilne drukarki fiskalne

 

System wFirma to praktyczne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które można zintegrować z wieloma popularnymi drukarkami fiskalnymi. Instalacja dodatkowego oprogramowania na komputerze zapewnia nawet możliwość wystawiania paragonów fiskalnych wprost z systemu. Narzędzie pozwala również na udostępnienie w sieci lokalnej jednej drukarki dla kilku komputerów.

Jakie warunki należy spełnić, aby zyskać możliwość drukowania paragonu w systemie wFirma?

1.  Po pierwsze, należy wykupić dostęp do jednego z pakietów.

2.  Po drugie, trzeba dysponować odpowiednim modelem drukarki fiskalnej. System wFirma obsługuje następujące urządzenia:

 

·        Elzab: D10 z modułem Wi-Fi (sprzęt nie wymaga dodatkowego oprogramowania IAI-Printer),

·        Novitius: rodziny drukarek Deon, Bono, HD

·        Innova: Profit,

·        Posnet: rodziny drukarek Temo, Trio, Thermal XL, Thermal XL2, Thermal HD

·        Torell: Duo Pro

 

System wFirma można integrować także z drukarkami fiskalnymi online. Na razie jest on kompatybilny z dwoma modelami – Elzab Mera ONLINE oraz Elzab Cube ONLINE. Lista sprzętów online współpracujących z wFirma ma być jednak systematycznie rozszerzana o kolejne pozycje.

 

3.  Po trzecie, należy mieć ważną licencję programu IAI-Printer. Żeby sprawdzić, czy program jest kompatybilny z drukarką fiskalną, użytkownik ma możliwość pobrania jego 14-dniowej wersji demo.

 

Po upływie tego czasu, aby móc korzystać z oprogramowania i skonfigurować drukarkę fiskalną, należy wykupić licencję. W tym celu użytkownik musi zalogować się na swoje konto w systemie wFirma i dokonać zakupu. W zależności od okresu, na jaki zostanie wykupiona licencja – 3, 6 lub 12 miesięcy – jej cena może się różnić.

 

Przed wykonaniem przelewu warto zwrócić uwagę na jego tytuł. To on przesądza bowiem, do jakiego konta zostanie przypisana licencja. Należy więc zadbać o jego poprawność. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie użytkownika pojawi się informacja z unikalnym identyfikatorem i kluczem uwierzytelniającym do programu IAI-Printer.

 

Drukarka fiskalna – procedura konfiguracji z komputerem i programem wFirma

 

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby skonfigurować drukarkę fiskalną, jest pobranie pełnej wersji programu IAI-Printer, zainstalowanie go na komputerze, a następnie wprowadzenie danych licencji.

W kolejnym kroku trzeba zdefiniować drukowane na paragonach stawki podatkowe. Potem należy wybrać właściwą drukarkę i port, do którego została podłączona, a w następnym polu kliknąć opcje „przetestuj połączenie” oraz „wydrukuj paragon testowy”. Na koniec trzeba uzupełnić pola IP, port oraz klucz uwierzytelniający.

Teraz pora na zalogowanie się w programie wFirma i dodanie drukarki fiskalnej w ustawieniach. Po wprowadzeniu nazwy drukarki, wspomnianego już klucza uwierzytelniającego, adresu IP i portu oraz kliknięciu „zapisz”, sprzęt zostanie skonfigurowany z systemem wFirma.

Drukarka fiskalna online a system wFirma – jak skonfigurować narzędzia?

 

Żeby podłączyć drukarkę fiskalną online do systemu wFirma, należy w pierwszej kolejności w ustawieniach dodać nowe urządzenie. Co ważne, aby połączyć się z programem, sprzęt musi posiadać moduł Wi-Fi lub złącze LAN (RJ45). Następnie należy uzupełnić nazwę drukarki, a także wpisać jej unikatowy numer fiskalny.

Teraz pora na konfigurację urządzenia z siecią używaną do połączenia z internetem. W tym celu warto skorzystać z dołączonej do sprzętu instrukcji. W następnym kroku trzeba znaleźć w ustawieniach sprzętu pole pozwalające na wpisanie IP serwera i wpisać w nim: drukowanie.wfirma.pl. Jeżeli wystąpią problemy z połączeniem, należy wpisać dokładny adres IP serwera: 46.248.166.163. Z kolei w polu PORT TCP trzeba wpisać numer 8124.

Jeśli drukarka fiskalna online ma łączyć się z systemem wFirma przez moduł Wi-Fi, wówczas po dodaniu sprzętu na koncie wFirma należy w ustawieniach Wi-Fi sprzętu:

·        włączyć Wi-Fi,

·        wpisać KLIENT w zakładce TRYB PRACY,

·        wpisać nazwę sieci bezprzewodowej (pole SSID) oraz hasło dostępu (pole HASŁO DOSTĘPU),

·        zaznaczyć opcję DHCP, chyba że sieć nie przydziela automatycznie adresów – wówczas konieczne jest ustawienie pól: IP, Brama oraz Maska,

·        wpisać drukowanie.wfirma.pl lub IP serwera: 46.248.166.163 (pole IP SERWERA) oraz 8124 w polu PORT TCP.

 

Niezależnie od tego, czy drukarka fiskalna online ma komunikować się z systemem przez moduł Wi-Fi czy też złącze LAN, po pomyślnej konfiguracji status drukarki w programie wFirma powinien zmienić się na „POŁĄCZONO”.

 

Nie masz pewności jakie urządzenie wybrać lub nie wiesz jak skonfigurować sprzęt? Nasz serwis chętnie pomoże.

 

 

Kasy i drukarki fiskalne

POSNET Partner
Partner Novitus
Partner Elzab
Systemy POS dla gastronomii
CENTRUMKAS.pl - Kasy i urządzenia fiskalne
Zadzwoń!